ביטוח בריאות

ביטוח בריאות ממלכתי - מכסה לפי החוק את כל תושבי המדינה. החוק קובע תשלום פרוגרסיבי של מס בריאות הנגבה מהתושבים על-ידי המוסד לביטוח לאומי ומבטיח לתושבים סל בריאות בסיסי שכולל את השירותים ואת התרופות שניתנו בקופות החולים.
ביטוח משלים/שירותי בריאות נוספים (שב"ן) - בחוק נקבע ש"קופת חולים רשאית להציע לחבריה ביטוח למימון שירותי בריאות נוספים שאינם כלולים בסל שירותי הבריאות". תכנית הביטוח המשלים אחידה לכל המבוטחים בקופה. תכניות הביטוח המשלים של קופות החולים טעונות אישור של שר הבריאות ובסמכותו לפקח על תוכן התכנית ועל גובה הפרמיה.


ביטוח פרטי - נרכש מחברות ביטוח מסחריות. ביטוח זה מציע כיסוי לשירותים שאינם כלולים בסל הבסיסי וכן לשירותים המרחיבים את הכיסוי בסל הבסיסי או משפרים אותו.
ביטוח בריאות פרטי כולל:
- השתלות עד 1 מיליון $
- ניתוחים וטיפולים רפואיים בחו"ל
- ניתוחים פרטיים בארץ ללא הגבלה בסכום
- מגוון רחב של שירותים נוספים.

הביטוח הפרטי פועל גם בימי שביתה וניתן להגיע לניתוח ללא רשימת המתנה.

לא פעם אנו מסתכלים על ביטוח פרטי דרך מחלות קשות כמו מחלות לב, מוח, סרטן וכ"ו. אני מבקש לתת תמונה של ניתוח קטן שנוגע להרבה גברים מעל גיל 50 - ניתוח פרוסטטה (ערמונית). אדם הסובל מבעיה בערמונית איננו במצב של סכנת חיים.הוא נמצא במצב של איכות חיים ירודה: מסתובב עם קטטר ושקית ניקוז תלויה על ירכו.... כיף חיים. בקופת החולים זמן ההמתנה בתור לניתוח הוא כשלושה חדשים במקרה הטוב. אני מכיר אנשים שנאלצו להמתין ששה חודשים. שאלו את עצמכם, האם הייתם מוכנים להסתובב כך כמה חודשים? 
כמה הייתם מוכנים לשלם כדי שהניתוח יבוצע מייד?
מי שיש לו פוליסה פרטית יכול לעבור את הניתוח תוך 72 שעות!
ומי המנתח? למי היית נותן לנתח איבר חיוני זה? ברפואה הציבורית לעולם לא תדע מי המנתח.
ברפואה הפרטית אתה בוחר את המנתח. אתה הרי רוצה להמשיך להשתמש ב"כלי", לא?

לרשימת רופאים לחצו כאן